Mozgó Világ online Fapadsos Stúdió:
2013. Október:
P. Szűcs Julianna Háromnegyed éve, teljesen máspolitikai-történelmi helyzetben kezdtük szervezni azt a trilógiát, amelynek harmadik része a mai rendezvényünk. Először Mesterházy Attilával, az MSZP elnökével, majd Bajnai Gordonnal, az Együtt–PM vezetőjével találkoztunk, most pedig Gyurcsány Ferencet látjuk vendégül. A forma ugyanaz, mint volt az előző két alkalommal, tehát négy barátunk, Fleck Zoltán jogszociológus, Iványi Gábor lelkész, Radnóti Sándor esztéta és Várhegyi Éva közgazdász fogja a Demokratikus Koalíció elnökét interpellálni, időben úgy, hogy másnak is legyen lehetősége kérdezni. Át is adom a szót Pikó Andrásnak, aki most is ellátja a moderátor szerepét.
2013. Augusztus:
P. Szűcs Julianna Szeretettel köszöntöm Bajnai Gordont sorozatunk második rendezvényén. Továbbra is eltökélt szándékunk, hogy a Mozgó Világ és a mellette működő Fapados Szalon a demokratikus ellenzéki erők összefogásának fogja szentelni a következő fél évet. Mint ahogyan az első alkalommal Mesterházy Attilát, az MSZP elnökét, úgy most a volt miniszterelnököt, az Együtt 2014–Párbeszéd Magyarországért szövetség egyik vezetőjét is értelmiségi barátaink fogják interpellálni. Ma is négyen teszik ezt: Fleck Zoltán jogszociológus, Iványi Gábor lelkész, Radnóti Sándor esztéta és Várhegyi Éva közgazdász lesznek a kérdezőink. A házigazda szerepét Pikó András tölti be. Tartalmas estét kívánok mindannyiunknak, Radnóti Sándoré az első kérdés.
2013. Június:
P. Szűcs Julianna Kedves Barátaim! Kicsit elfogódott vagyok, mert ma kísérletsorozatba kezdünk. Azt találtuk ki, hogy a demokratikus ellenzék protagonistáit külön-külön meghívjuk, és hogy ne legyen monoton ez a találkozás, felkérjük néhány barátunkat, hogy megkönynyítve Pikó András dolgát, maguk is új szerepkörben bemutatkozva – kérdezzenek. Terveink szerint ezeknek a beszélgetéseknek a szerkesztett változatát a Mozgó Világ közli. Szeretettel üdvözlöm első vendégünket, Mesterházy Attilát, a Magyar Szocialista Párt elnökét. Át is adom a szót a moderátor szerepét továbbra is ellátó Pikó Andrásnak.
2012. Március:
– A Demokratikus Koalíció létrejöttének alapgondolata az volt, hogy kell a balközép oldalon egy olyan nyugatos, nyitott polgári párt, amely másokat is meg tud szólítani, mint a hagyományos MSZP, és amelyik többféle politikai kapcsolódási ponton tud segíteni egy szélesebb demokratikus ellenzéki összefogást. Ez utóbbi esélyei egyelőre nem igazán jók, az LMP be se szállt a még formálódó ellenzéki együttműködésbe, ennek nyomán a 4K sem, a civilek között is hallani ellentétekről. Kell-e mindezek miatt a Demokratikus Koalíciónak stratégiát vagy taktikát változtatnia?
2011. Március:
–Sokféle módon el lehet rontani egy ilyen beszélgetést: úgy is, ha túl általánosra sikeredik, és úgy is, ha csak konkrét ügyekről szól. Konkrét ügyekkel és témákkal tényleg teli a padlás, beszélhetünk a Szépművészeti Múzeum bővítésének hirtelen leállításáról, a Bécsi utcai vitatott fejlesztésekről, a Vár kormányzati negyeddé tételének vissza-visszatérő tervéről, de a Moszkva tér rekonstrukciója is egész estés ügy – és még fel se soroltam az összes városfejlesztési „örökzöldet”. Mégis azt gondolom, hogy a beszélgetéshez nem árt vázolnunk azt a kiinduló helyzetet, melyet az új városvezetés örökül kapott, hiszen Budapestnek van elfogadott városfejlesztési stratégiája, és arra épülve van egy középtávú fejlesztési terve, a Podmaniczky-terv. Az első kérdésem, hogy önök szerint kell-e ezeken változtatni, módosítani. Hadd kérdezzem először Kerekes Györgyöt, a főváros frissen kinevezett főépítészét!
2010. Február:
Emlékeim szerint amikor először volt nálunk vendég, elnök asszony, elég alaposan megtárgyaltuk azt az ominózus, sokat idézett és meglehetősen szerencsétlen kijelentését a fociról. Nézze el nekem, de megint focihasonlattal kell kezdenem a beszélgetést: foci ide, foci oda, azért az átigazolásokhoz nagyon ért! Csak az a kérdés, hogyan reagál erre a szurkolótábor, mert ne felejtsük: a politikában az ő nagyságától függ a mérkőzés végeredménye. Higgyük-e, hogy az MDF egy Real Madrid, amelynél a szurkolótábor könnyen elfogadja a kívülről érkezőket, ha erősödik tőlük a csapat, még ha végül nem is lesz a pályán a csapatukban spanyol játékos, vagy pedig inkább olyan, mint a Fradi, ahol a szurkolók tüntetnek, mert idegen kézbe került szeretett csapatuk, és meccs után jól megverik az új igazolásokat? Ennek a kockázatát felmérték? Zoli, kezdd akkor te, mégiscsak te lennél az elemző stratéga.
–Baloldaliak, liberálisok számára ma nagy kérdés, hogy miért is kellene nekik az MSZP-re szavazniuk. E téren eddig nem sok segítséget kaptak a szocialistáktól. Magam Mihancsik Zsófia cikkét szoktam ajánlgatni jobb híján (galamus.hu). Szóval, önök mit válaszolnának, miért érdemes önökre szavazni áprilisban?
2008. Május
- Az első, nagyon obligát kérdés most, április 16-án: mi lesz itt? Kisebbségi kormányzás, új koalíció, előre hozott választások? Kezdje az SZDSZ, hogyha lehet. Pető Iván.
2007. Június:
Moderátor
- Nem hiszem, hogy önnek ezért a beszélgetésért jó pont járna a jobboldalon, bár ahhoz képest, hogy a radikális Magyar Nemzet-publicisták a “jobboldal árulójának” tartják, ez már valószínűleg nem oszt, nem szoroz. Hogy viseli az állandósult támadásokat, illetve azt, hogy mindkét oldalról eltérő hevességgel, de bizalmatlanul tekintenek önre és pártjára?